Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 21:00, Sobota - 9:00 - 15:00

Informacja o Centrum Medycznym św. Łukasza

Centrum Medyczne św. Łukasza Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy PZU Zdrowie jest podmiotem medycznym świadczącym usługi w zakresie:
- ambulatoryjnej opieki specjalistycznej
- leczenia szpitalnego w trybie chirurgii jednego dnia
- diagnostyki endoskopowej (gastroskopia, kolonoskopia, otolaryngologia endoskopowa)
- rehabilitacji

Centrum Medyczne św. Łukasza (wcześniej pod nazwą Klinika św. Łukasza) rozpoczęło działalność 2 stycznia 2006 r. i jednym z założeń przyświecających powstaniu nowej placówki było oferowanie usług na najwyższym poziomie.

W celu realizacji tej idei zbudowaliśmy i wyposażyliśmy obiekt, który spełnia najnowsze i najsurowsze wymagania Ministerstwa Zdrowia, odpowiadające wymaganiom unijnym.
Obecnie realizujemy świadczenia ambulatoryjne w 14 gabinetach lekarskich i zabiegowych, posiadamy możliwości rozszerzenia naszego potencjału lokalowego.
Możemy się pochwalić współpracą z grupą znakomitych lekarzy klinicznych ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz z najlepszymi lekarzami częstochowskimi.

Zbudowaliśmy Szpital Chirurgii Krótkoterminowej, który rozpoczął działalność operacyjną na początku października 2008 r.

Wiadomo jest jak ważną sprawą jest wczesna diagnostyka mogąca wykryć proces chorobowy na jego wczesnym etapie. Doceniając to wyposażyliśmy nasze Centrum w 9 nowoczesnych cyfrowych aparatów USG, które stanowią bazę diagnostyki ultrasonograficznej. Oferujemy naszym pacjentom kompleksową diagnostykę USG całego organizmu. W razie potrzeby możemy pokierować dalszym leczeniem pacjenta z zabiegiem operacyjnym włącznie.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na konsultacje medyczne i zabiegi adresowane do kobiet. Wybitni klinicyści - profesorowie, specjaliści z zakresu endokrynologii, ginekologii i położnictwa zaszczycili nas współpracą z nami. Dzięki temu Panie mają dostęp do opieki medycznej na najwyższym poziomie - tu na miejscu, w Częstochowie. Przyszłym mamom proponujemy opiekę w okresie ciąży łącznie z wykonaniem badań prenatalnych.

Proszę również zwrócić uwagę na naszą Pracownię Endoskopii, świetnie wyposażoną i zaprojektowaną do leczenia pacjentów w warunkach kameralnych, z zapleczem bloku operacyjnego, dzięki czemu możemy zapewnić ciągłość i kompleksowość leczenia.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.