Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 21:00, Sobota - 9:00 - 15:00

Szpital Chirurgii Krótkoterminowej

Szpital Centrum Medycznego św. Łukasza składa się z nowoczesnego bloku operacyjnego i z oddziału pobytowego szpitala, na którym znajduje się 12 łóżek.

Co nas wyróżnia?

Projektując i budując blok operacyjny nie poszliśmy na żadne uproszczenia i kompromisy. Sala operacyjna posiada nawiew laminarny z filtrami absolutnymi HEPA, centrala klimatyzacyjna kontroluje temperaturę i powietrze na całym bloku operacyjnym.

Zadbano o niekrzyżowanie się dróg czystych i dróg brudnych, o prawidłową komunikację na bloku, o właściwy obieg materiałów opatrunkowych i narzędzi zgodnie z zasadami zachowania aseptyki. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka zakażeń pooperacyjnych i powikłań z tym związanych.

Sale chorych są dwuosobowe, wyposażone w łóżka z elektryczną regulacją pozwalającą choremu na samodzielne ich ustawianie za pomocą pilota. Na salach są odbiorniki TV LCD do odbioru telewizji programowej.

Wszystkie sale chorych mają własne łazienki.

Placówka nasza jest placówką Bez Barier. Ciągi komunikacyjne umożliwiają poruszanie się osób niepełnosprawnych. Posiadamy również specjalnie przystosowaną salę chorych wraz z łazienką dostosowaną do pobytu osób niepełnosprawnych.

Doskonali lekarze, oddane i kompetentne pielęgniarki a także bardzo dobre wyposażenie w sprzęt medyczny pozwalają na przeprowadzanie nawet skomplikowanych zabiegów operacyjnych w warunkach komfortu i poczucia bezpieczeństwa dla chorych.

Specjalizujemy się w zabiegach małoinwazyjnych przy wykorzystaniu technik endoskopowych, przeprowadzanych pod kontrolą aparatów USG oraz aparatu rentgenowskiego śródoperacyjnego, tzw. ramienia C.
Na wyposażeniu oddziału szpitalnego jest także diagnostyczny aparat RTG mobilny, pozwalający w razie potrzeby wykonać prześwietlenie pacjenta leżącego na sali chorych.

Doskonale wyposażona pracownia rehabilitacji oraz wysokiej klasy fizjoterapeuci zapewniają naszym Pacjentom bezpieczny i szybki powrót do zdrowia.

Zabiegi wykonywane przez naszą placówkę w trybie jednodniowej hospitalizacji wymagają skierowania wystawionego przez odpowiedniego lekarza specjalistę. Część z  nich jest finansowanych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.